Tek Haberle Fırlayan Altcoin, Güne Damga Vurdu!

Güney Kore‘nin önde gelen borsalarından Upbit, Creditcoin’in yerel altcoin’i CTC’yi listelediğini duyurdu. 12 Aralık tarihinde resmi web sitesi üzerinden yapılan duyuruda, CTC’nin liste işleminin TSİ bugün saat 12.00’de gerçekleştirileceği belirtildi.

Ethereum Ağı ve CTC

Upbit‘in duyurusuna göre, altcoin CTC yatırma işlemleri yalnızca Ethereum (ERC-20) ağı üzerinden gerçekleştirilebilecek. Ayrıca, borsa, başka ağlardan transfer yapmamaları konusunda kullanıcıları uyardı.

altcoin CTC’nin Bitcoin paritesinde işleme açılacağı ifade edilirken, Upbit’in listeleme kapsamında CTC/BTC işlem çiftinde alım-satım imkanı sunacağı belirtildi. Borsa, listeleme ile ilgili bir dizi kuralı da açıklarken, CTC için belirlenen kapanış fiyatının %10’unun altına satış emri verilemeyeceğini belirtti.

Listeleme Sonrası Artış

Listeleme duyurusu sonrasında CoinGecko verilerine göre CTC’nin fiyatı büyük bir artış gösterdi. CTC’nin fiyatı, 0,197672 dolar seviyelerinden %243’lük bir yükselişle yazım sırasındaki 0,676312 dolara ulaştı.

Upbit’in CTC’yi listeleme kararı, Creditcoin topluluğu için önemli bir kilometre taşı olarak değerlendirilirken, yatırımcılar yeni işlem çifti üzerinden alım-satım yapma fırsatına sahip olacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x