Avukat Feyza Altun Yaptığı Son Paylaşımla Dilan Polat ve Sıla Polat’ın Kendisine Dava Açtığını Açıkladı!

Dilan Polat ve ailesi son günlerde sosyal medyada en çok konuşulan isimler arasında yer alıyor. Kara para akladıkları ve vergi kaçırdıkları iddialarıyla gündemde bomba etkisi yaratan Polar Ailesi, fenomen Avukat Feyza Altun’un kendileri hakkında yaptığı son paylaşımın ardından dava açtı.

Sosyal medyada bir anda yaşadıkları lüks hayatla bomba etkisi yaratan Dilan Polat ve Engin Polat çifti, son günlerde gündemin en çok konuşulan isimleri arasında.

Kazandıkları paralar ve birden bu denli göz önünde yükselişleri hakkında birbirinden farklı iddialar gündemi sarsmaya devam ediyor. Başta kapılarına tefeci dayandığı iddialarından tutun da, tetikçi tuttuklarına kadar.

Fakat son dönemde en çok dikkat çeken iki konu kara para akladıkları ve vergi kaçırdıklarına yönelik iddialar.

Dilan Polat Grubu altında Engin Polat’ın da pek çok markası yer alıyor. Dilan Polat ise bir yandan güzellik merkezi şubeleri, diğer yandan kendi kozmetik markası ile ilgilenmeye devam ediyor. Bu ithamların ardından Dilan Polat’ın şirketlerinin başka isimlerin üzerine kayıtlı olduğu ortaya çıkmış ve Dilan Mücevherat için sadece 15 bin TL vergi ödediği yönünde bir açıklama yapmıştı.

Bir diğer yandan ailenin olayları sürerken, Dilan Polat’ın ablasının yaptığı bir canlı yayın sırasında söyledikleri herkesin ağzını açık bırakmıştı.

Polat’ın ablası Sıla Doğu, sosyal medyada yayılan videonun ardından gözaltına alınmıştı. Emniyet ekipleri tarafından merkeze götürülen Sıla Doğu, ardından kız kardeşi Dilan Polat’ın yanına gitmişti.

Aile hakkında iddialar her geçen gün daha da farklı bir noktaya erişirken Avukat Feyza Altun, Engin Polat’ın kurucusu olduğu Rise & Shine kozmetik markasının fason üretim olduğunu açıklamıştı.

Yine bahsi geçen şirketin kendi isimleri üzerine olmadığını ve ülkede fabrika kurmanın kolay bir durum olmadığını aksine pek çok fabrikanın battığını söyleyen Feyza Altun, ‘Şirket yine matrahsız Nilgül Yılmaz isimli bir kişi adına ve 2022’de kurulmuş. Ekrana tükürmeye devam edebilirsin.’ yazmıştı.

Dilan Polat ve Sıla Doğu kardeşler ise kendileri hakkında paylaşımda bulunan Feyza Altun için adliyeye başvurdu.

Kozmetik markasının tamamen fason üretim olduğuna yönelik açıklamalar yapan Feyza Altun’un bu paylaşımından sonra, Sıla Doğu ve Dilan Polat kendisi hakkında hukuki işlem başlattı.

Feyza Altun kendisine bildirilen kararı sosyal medya hesabı üzerinde paylaştı.

Daha öncesinde Sıla Doğu ve Dilan Polat’ın kadın oldukları için değil; kara para akladıkları ve vergi kaçırdıkları iddia edildiği için gündeme geldiğini söylemişti.

Alınan karar hakkında ise “Zaten sizlere hakaret etmedim, aşağılamadım ve de şiddet tehdidinde bulunmadım. 6284 sayılı kanun SUSTURMA kanunu değildir.” dedi.

‘Dilan Polat ve Sıla Doğu hakkımda 6284 sayılı kanun kapsamında önleyici tedbire başvurmuş. Zaten sizlere hakaret etmedim, aşağılamadım ve de şiddet tehdidinde bulunmadım. 6284 sayılı kanun SUSTURMA kanunu değildir. Ne iftirası atmışım çıkıp açıklayacaklar. Ayrıca zaten iletişim kuruyor da değilim. Mahkemelere bak, şiddet mağduru kadınlara koruma kararı vermezken kamuoyunu ilgilendiren hususlarda insanları susturmak için nasıl da kararları veriyorlar.

6284 sayılı kanuna aykırı bir karardır. Bu kanun ‘kadın olduğu için şiddet gören’ kadınları kapsar. Dilan Polat kadın olduğu için değil hakkında kamuoyuna yansımış kara para ve vergi iddiaları nedeniyle konuşulmaktadır. Bir avukat olarak hukuki görüş bildirmek kamu görevimdir. Bu karar kamuoyunda infial yaratmalıdır.’

Ardından bu ifadelerle devam etti:

Engin Polat’a ise konu hakkında soru yöneltti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x