PSG Messi’nin olası ayrılığına karşı alternatif ismi belirledi

Paris Saint-Germain’de sezon sonu sözleşmesi sona erecek Lionel Messi belirsizliği sürerken Fransız ekibin alternatif ismi bulduğu ileri sürüldü.

Sportif direktör Campos’un önümüzdeki haftalarda üzerinde çalışmayı planladığı isim ortaya çıktı. 

Calcio Mercato’nun haberine göre, Paris Saint-Germain Messi’nin sezon sonu takımdan ayrılması durumunda boşluğu Rafael Leao ile dolduracak.

Tepkiler ayrılığı düşündürüyor

Lionel Messi’nin Barcelona’ya dönüş iddiaları güçleniyor. Öte yandan Arjantinli yıldız, Paris ile biten sözleşmesini henüz yenilemedi ve son zamanlarda taraftarların kendisine yaptığı yuhalamalar onu Fransa kariyeriyle ilgili derin düşüncelere itti.

Serbest kalma bedeli el yakıyor

23 yaşındaki Rafael Leao’nun Milan ile 2024 yılına kadar kontratı bulunuyor. Portekizli yıldızın serbest kalma bedeli ise 150 milyon euro. PSG, Messi’nin sezon sonu takımdan ayrılması durumunda Leao için Milan’ın kapısını çalabilir.

Luis Campos detayı

Paris Saint-Germain’in sportif direkötrü Luis Campos, Lille’de görev yaparken Rafael Leao’yu Sporting Lizbon’dan bedelsiz transfer etmişti. İkilinin yakın ilişkisi sebebiyle Leao’nun paris ekibine transferi oldukça olası görünüyor.

Piyasa değeri 80 Milyon Euro

Milan sözleşmesi 2024 yazında sona erecek oyuncuyu bedelsiz bırakmak istemiyor. Bu sebeple yaz transfer döneminde gelecek önemli teklifleri değerlendirmeye alacak.
 
Leao, bu sezon Milan’la tüm kulvarlarda 35 karşılaşmaya çıkarken 9 gol 10 asistlik performans sergiledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir