Müjdat Gezen’den Akşener’e: Son zamanlarda yurt dışında mıydınız?

Müjdat Gezen mektupta, “Akşener masadan kalkabilir ama o üslubu hiç yakışık olmadı diyebilirim. Çok sertti” diyor ve devam ediyor.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin konuk edildiği Uğur Dündar ve Mine Özbek sunduğu ‘Haftanın Panoraması’ programında Müjdat Gezen’in İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 6’lı Masa’dan kalkmasına ilişkin görüşlerini yazdığı mektuba geniş yer verildi.

Uğur Dündar’ın sesinden yayına verilen Müjdat Gezen’in mizahi kalemi ile yazdığı mektubunda şu ifadeler vardı.

HANIMEFENDİ SİZ SON ZAMANLARDA YURT DIŞINDA MIYDINIZ?

“Türkiye son depremde 2 deprem yaşadı. Siyasi deprem can alıcı olmamakla birlikte can yakıcı oldu. Meral Akşener’in bence kendine göre haklı nedenlerle masadan kalkması olağan sayılabilir. Ancak insana da sorarlar; Hanımefendi siz son zamanlarda yurt dışında mıydınız? Ben bu meseleye mizahçı şapkamı bir kenara koyup 42 yıldır yapmaya çalıştığım öğretmen barışçılığımla yaklaşmak istiyorum. Akşener politikacı olduğu kadar bir öğretmendir. 6’lı Masa’dan ayrılırken asena tavrını bir kenara koyup öğretmen barışçılığı üslubuyla gitseydi daha şık olurdu. Diye bilir ki ‘nasıl davranacağımı sizden mi öğreneceğim? ‘Estağfurullah, benim kimseye öğretecek bir durumum yok. Sadece yaşadığım 80 yıl içinde yaşadıklarımdan öğrendiklerimi anlatmaya çalışacağım.

“AKŞENER MASADAN KALKABİLİR AMA ÜSLUBU HİÇ YAKIŞIK OLMADI”

Meral Akşener eski video bantlarına bir kez daha bakıp ‘ben ne övgüler yapmışım’ der belki. Çünkü öğretmenler barışçıdır, topluma barış mesajları verir. Yıkıcı olmak kolaydır. Sayın Akşener anketlere bakıp karar vermişse, Ekrem İmamoğlu’nun seçilmesinden önceki anketlerine bakmasını öneririm. Garibanın hiç şansı yoktu o anketlere göre. Akşener masadan kalkabilir ama o üslubu hiç yakışık olmadı diyebilirim. Çok sertti. Ben onun sahadaki sert tavrını seviyorum ama kendisine mecliste grup kurma şansı veren Kılıçdaroğlu’na bu denli sert çıkmasını bir anlam veremediğimi belirtmek isterim.

“AKŞENER BÜYÜK BİR OY KAYBINA UĞRAMIŞTIR”

Şu an bireysel bir anket yapılırsa sayın Akşener büyük bir oy kaybına uğramıştır. Hayattan öğrendiklerim bunun bana böyle olduğu söylüyor. Belki kendisi de üzüntülüdür bu konuda. Konuğun Muharrem İnce sevdiğim bir insan, bunu o da bilir. İyi bir öğretmendir İnce. Politik sahada iyi bir hatip olmasının nedenlerinden biri burada yatar. Ben ondan bir beklenti içerisindeyim. Ben barışçıl tavrıyla aklın yanında bulunmasını isterim ve dilerim. Masaya oturmak şart değil ama destek vermek iyi olur derim. Sonunda herkesin bildiği gibi anahtar HDP’nin elindedir. Onlar olmadan hiçbir şey olmaz. Sanırım HDP bu beşli masanın yanında olacaktır. Diğer sol partilerde aynı çizgide olacaklardır. Bence her şeye rağmen her şey çok güzel olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir