Milyonluk Aboneli Analist: Bu 4 Altcoin’den Çokça Aldım!

Piyasa değeri ile dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), son dokuz aydır gördüğü en yüksek seviyesini kaydetti. Bu durum, çeşitli altcoin projelerinde de yükselişe yol açtı. Ayrıca, daha fazla analist odaklarındaki altcoin projelerini açıkladı. Bu yazımızda, oldukça büyük bir Youtube kanalı olan Bitboy’un altcoin seçimlerini aktaracağız. İşte detaylar…

Analist, bu altcoin projelerini satın aldı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Haziran 2022’den bu yana en yüksek noktasına tırmanarak 27.500 dolara ulaştı. Bu yükseliş trendi, kripto para piyasalarındaki dalgalanma döneminden sonra geldi. Daha önce, BTC/USD paritesi Perşembe günü 24.624,74 dolara düşmüştü.

Bu düşüşün ardından yaşanan son rallinin bir sonucu olarak, 10 günlük hareketli ortalama, 25 günlük hareketli ortalama ile yukarı yönlü bir geçişin eşiğinde, bu da daha uzun vadeli bir boğa koşusunun potansiyel bir göstergesi. Bu sırada, ünlü kripto para birimi influencer’ın BitBoy Crypto’nun yakın tarihli bir videosunda sunucu, Ethereum (ETH) ve Chainlink’e (LINK) yoğun bir şekilde yatırım yaptığını belirterek portföylerinin performansını tartıştı.

Bununla birlikte, şu anda Bitcoin’in hakimiyetinin artmasıyla birlikte, bazı varlıkları yoğunlaştırmaya ve Bitcoin ve ETH’ye daha fazla yatırım yapmaya değip değmeyeceğini sorguluyor.  Son piyasa volatilitesine rağmen, sunucu, portföylerinin performansı konusunda iyimser olmaya devam ediyor. Polygon (MATIC) yüzde 33 ve Conflux (CFX) yüzde 106 arttı. Nihayetinde, portföyünde çeşitli coinlere sahip olma tercihini gerekçe göstererek, varlıklarında herhangi bir değişiklik yapmamaya karar verir.

Bitcoin’in hakimiyeti artıyor

Bitcoin’in hakimiyetindeki son artış, yatırımcılar ve analistler arasında daha geniş kripto para piyasası için potansiyel etkiler hakkında tartışmalara yol açtı. Bazıları, Bitcoin’in hakimiyetinin artmaya devam edeceğine ve potansiyel olarak altcoinlerde satışlara ve BTC ve ETH fiyatlarında artışa yol açacağına inanıyor. Diğerleri, sağlıklı ve sağlam bir kripto para birimi piyasası için çeşitli coinlerin gerekli olduğunu savunuyor.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri volatilite ve fiyat dalgalanmalarıyla karşılaşmaya devam ederken, piyasanın değişen piyasa koşullarına ve yatırımcı duyarlılığına nasıl tepki vereceği henüz belli değil. Yazım sırasında Bitcoin’in değeri yüzde 4’lük bir artış ile 27.472 dolar civarında. Kripto para, günlük bazda 27.797 dolarlık en yüksek seviyeye ulaşmayı başardı. Diğer yandan, en büyük ikinci kripto para olan Ethereum yüzde 5’lik bir artış ile 1.818 dolardan işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir