‘Kara Para Akladı’ İddiasına Dilan Polat’tan ilk yanıt

Dilan-Engin Polat çifti şu sıralar Türkiye gündeminin en çok konuştuğu isimlerden. Lüks yaşantılarıyla dikkat çeken çift, geçtiğimiz günlerde uçak aldıkları iddiasıyla gündeme gelmişti.

Çift bu iddiaları yalanlamış, uçağı almadıklarını kiraladıklarını söylemişti. Kısa süre içerisinde yaşadıkları yükselişle dikkat çeken ve paralarının kaynağı merak edilen çiftle ilgili her gün ortaya yeni bir iddia atılıyor.

Dilan Polat paralarının kaynağını merak edenler için Armağan Çağlayan’ın programında açıklamalar yapmıştı.

“130 tane şubem var, önlerinde kuyruk oluyor. Bir ayda bir milyon adet kozmetik ürün satan insan çok iyi paralar kazanmıyor mudur?” sözleriyle gelirlerinin kaynağını açıklamıştı Dilan Polat.

Genel seçim öncesi sosyal medyada siyasetçiler ve iş insanları hakkında çeşitli iddialar ortaya atan ve çektiği videoları ile gündem olan, son olarak İspanya’da yakalanıp 3 gün önce de serbest kalan Muhammed Yakut bu kez de sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında konuşmuştu.

Polat çifti ve geçmişleri ile ilgili iddialarda bulunan Yakut, Polat çiftinin mail order yolu ile kara para akladığını öne sürmüştü.

Geçtiğimiz günlerde Dilan-Engin Polat çiftinin mafyayla başının derde girdiği iddia edilmiş, sahibi oldukları güzellik merkezini arayarak tehditle 500 bin TL isteyen kişiyi savcılığa şikayet ettikleri iddiaları gündemde yerini almıştı.

İddiaların ardından da Dilan-Engin Polat çiftinden ‘kara para aklama’ iddialarına cevap geldi. Engin Polat, konuyla ilgili uzun bir açıklama yayınladı.

“Biz ülkemizi seven insanlarız, benim kocam bu ülkeye döviz sokuyor” diyen Dilan Polat, iddialara bir dizi story ile cevap verdi.

Polat, “Biri parayı farklı işletse, çalsa çırpsa bir anda patlamıyor mu? Biz 6 yıldır kan revan, alın teri bu merdivenleri çıktık. 130 şubem var, ayda 1 milyon adet ürün satıyorum. Başkaları sadece link paylaşarak ferrarilere biniyor. Ülkeme yatırım yapıyorum. Biz ülkemizi seviyoruz” ifadelerini kullandı.

Ardından da şubelerinin önündeki kuyruğu paylaşarak “Kozmetik markaları, fabrikaları, inşaatları ve cihaz üretimi markaları” olduğunu da söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x