Eyüp Eroğlu kimdir?

AK Parti, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için adaylarını açıklıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tokat Belediye Başkanı adayının yeniden Eyüp Eroğlu olduğunu duyurdu.

EYÜP EROĞLU KİMDİR?

1977 yılında Tokat’ta doğdu. İlköğrenimini Tokat Cumhuriyet İlkokulunda, orta ve lise tahsilini Tokat imam hatip Lisesinde tamamladı. 1995 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Lisans öğrenimine başladı ve 1999 yılında tamamladı. 2001-2014 yılları arasında Tokat’ta serbest avukatlık mesleğini icra etti.

Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında çalışmaları olan Eroğlu, Tokat Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliği, Kızılay Şube yönetim kurulu üyeliği, Elden Ele Derneği Başkanlığı, TAHAD yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Yine bir dönem Tokat Barosu CMK Komisyon Başkanlığı görevini yürüttü.

2010 yılında Tokat AK Parti İl Başkanlığı görevine getirildi. Bu görevini 2014 Yerel Seçimlerinde AK Parti Tokat Belediye Başkan adaylığına kadar sürdürdü.

2014’te Ak Parti’den Tokat Belediye Başkanı olarak seçildi. 2019 Yerel seçimlerinde yeniden AK Parti’den Tokat Belediye Başkanı olarak seçildi.

Orta düzeyde İngilizce bilmekte olup, Evli ve 3 çocuk babasıdır. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir