Erden Timur: Fenerbahçe Zaniolo’ya 21 milyon Euro teklif etti

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, TV100’e açıklamalarda bulundu. Zaniolo’nun sözleşme şartlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Erden Timur, Fenerbahçe’nin yıldız oyuncu için verdiği teklifi de belgeyle birlikte gösterdi. İşte Erden Timur’un açıklamaları:

‘TOPLAM 15 MİLYON EURO ÖDEYECEĞİZ’

“Sözleşmesinin bitmesine 1,5 sene vardı. Bournemouth ile anlaşma yapıldı 30 milyon Euro’ya. Zaniolo vazgeçiyor transferden. Bunun sonucunda Roma da cephe alıyor oyuncuya. Bizim için en uygun ortam oluştu. Biz görüşmeler yaptık. 1 haftalık süre içinde. Toplam 15 milyon Euro ödeyeceğiz. 5 yıla yayılmış bir şekilde ödenecek. 526 bin 300 Euro Şampiyonlar Ligi’ne kalırsak verilecek. Bunların da en az yüzde 50’sinde oynarsa toplam 1 milyon Euro bonus verilecek.

Eğer çeyrek finale kalırsa 1 milyon Euro küsür, yarı finale kalırsa 1, 1,5 milyon, şampiyon olursak da 1,5 milyon verilecek. Ancak bu şekilde 30 milyona doğru gidiyor.”

‘ALİ KOÇ’UN YOĞURT YİYİŞİ FARKLI’

“Biz hiçbir rakip takım transferine teklif vermedik. Icardi’de de böyle oldu. Icardi için Fenerbahçe devreye girdi, okey girebilir ama giriyorsa ‘Girdim’ der. Zaniolo’da da devreye girdi ama biz aldık. Ben bunu şu an söylemek zorunda olduğum için söylüyorum. Zaniolo’nun eskiliği mi kalmadı, sakatlığı mı kalmadı, ‘Ali Bey’in yoğurt yiyişi farklı, böyle adamları istemiyor’ mu kalmadı. Her şey yapıldı.”

‘EFENDİLİKTEN SES ETMİYORUZ’

”Fenerbahçe’nin Icardi ve Zaniolo için ne teklif ettiğinin belgeleri var. Edep öyle bir şeydir. Efendilikten ses etmiyoruz. Bari ses etmeyin. Bir başarı varsa, niye bunu kaşınıyorsunuz? Bu haberlerin nasıl çıkartıldığını biliyorum. Menajerlerle olan ilişkisi olan insanlar yapıyor. Bir maç kaybediyoruz. Bu nasıl tesadüf olabilir? ‘Mata ile Icardi birbirine girdi, Okan Hoca araya girmeye çalıştı, olmadı. Erden Timur şey yaptı, Okan Hoca ile Erden Timur birbirine girdi. Otelde oyuncular içki içti, Geç geldi. Öyle, böyle oldu.’ falan. Hepsi yalan bunların, yüzde 1 milyon yalan.”

‘FENERBAHÇE BİZDEN ÇOK FAZLA TEKLİF ETTİ’

“Fenerbahçe’nin ne teklif ettiğini ben biliyorum. Benim dışında hiç kimse bilmez. Bu kadar şey düşünüyoruz ama karşıdaki de bir şeyler yapmalı. Fenerbahçe Zaniolo’ya bizden çok daha fazla teklif etti. 16 milyon Euro net, 5 milyon Euro da bonus teklif etti. Fenerbahçe’nin bonuslarla birlikte yüzde yüzü garanti olan bonuslar bunlar, 21 milyon Euro teklif etti. Biz son olaylarda yalancı duruma düştüğümüz için açıklamak zorunda kaldım. Bu belgeler 7 Şubat Salı’dan beri bende. Lütfen edebe edeple karşılık versinler. Galatasaray’ın gerçekleşebilir bonuslarla birlikte 17 milyon Euro yapıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir