Cesur Söylemleriyle Gündemden Düşmeyen Barış Atay’ın Mutlu Aile Tablosu Gözlerden Kalp Çıkartıyor

Barış Atay’ı tanımamız her ne kadar oyunculuğu ile başlasa da o artık lafı sakınmayan bir siyasetçi olarak hayatımızda. Politikanın can sıkan yüzünü bir tarafa bırakıp siyasilerin ailelerine bakalım istedik ve bu kez de Barış Atay ile ailesine göz attık.

TİP Milletvekili Barış Atay özellikle son dönem deprem sahasındaki çalışmaları ve söylemleriyle gündeme gelmişti.

TİP üyeleri ile birlikte iktidara yaptığı sert çıkışlarla çok konuşulan Barış Atay’ı ve ailesini biraz daha yakından tanıyalım istedik.

Öncelikle çoğu kişinin şaşırdığı şu bilgiden başlayalım: Kendisinin adı tam olarak Barış Atay Barış Atay Mengüllüoğlu. Çoğu kişi onun soyadını Atay olarak bilse de doğrusu bu şekilde.

Aslen Antakyalı olan Barış Atay’ı aslında çoğumuz Arka Sıradakiler dizisiyle tanımıştık. Gerçi şu an onun siyasi kariyeri, oyunculuk mesleğinin oldukça önüne geçmiş durumda.

Özel hayatı da oldukça merak edilen siyasetçi, 2013 yılından beri Beste Sultan Kasapoğlu ile evli.

Onların bu birlikteliğini sağlayan ortak noktaları en başta aynı sektörde olmaları çünkü Beste Sultan Kasapoğlu da yönetmen.

Eşine her zaman destek olan Kasapoğlu’nu belki geçtiğimiz yıllarda Ahmet Hakan’a verdiği cevaptan hatırlayabilirsiniz. İsterseniz önce konuyu kısaca bir hatırlayalım:

301 madencinin yaşamını yitirdiği Soma faciasının hemen ertesinde, faciayı protesto eden madenci Erdal Kocabıyık’ı tekmeleyen başbakan danışmanı Yusuf Yerkel, 4 yıl sonra özür dilemişti.

Bu özrün ardından Barış Atay şöyle bir tweet atmıştı ?

Bu tweet’in ardından Ahmet Hakan, Barış Atay’ı hedef göstererek “Bu adama haddini bildiriniz” şeklinde bir köşe yazısı yazdı.

“Lütfen bu adama haddini bildiriniz” diye cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce ile Meral Akşener’e seslenen Hakan, Atay’dan “bu adam” diye bahsetmiş ve onunla ilgili şu sözleri sarfetmişti:

“Bu adam, bir zihniyeti temsil ediyor! Bu zamana kadar yakındığımız ne varsa, illallah ettiğimiz ne varsa, “bitsin” dediğimiz ne varsa… Hepsini sırtlanmış ve karşımıza çıkmış! Bu adam… Rövanş peşinde koşanların, kavga isteyenlerin, huzursuzluk ve kargaşa rüyaları görenlerin bir temsilcisi! Adamın şahıs olarak hiçbir önemi tabii ki yok. Ama onun şahsında bu ilkel zihniyete haddini bildirmek şart!”

Bu yazının ardından Barış Atay gözaltına alındı. Eşinin gözaltına alınmasından sonra Beste Kasapoğlu da Ahmet Hakan’a bu sözlerle meydan okudu.

“Ben, ‘bu adamın karısı, çocuğunun annesi; kocam için kaleme aldığınız içi boş kelimeler yığınını hiçe sayarak; susarak beslediğiniz, hedef göstererek sebep olduğunuz her zulmün ifadesini adalet önünde vereceğiniz günü, sabırsızlıkla bekliyorum!’

Ahmet Hakan’ı bir kenara bırakıp çiftin mutlu ailesine yeniden dönelim isterseniz.

Atay ve Kasapoğlu çiftinin Asi Baran adında dünya güzeli bir oğulları var.

Atay, oğullarıyla geçirdiği mutlu anları Instagram hesabından sık sık paylaşıyor.

Hatta depremden sonra Antakya’dan sahipsiz bir köpeği de aileye katmışlar. Zuma şimdi Asi Baran’ın en yakın arkadaşı.

Barış Atay ve Beste Sultan Kasapoğlu’nun mutluluğunun daim olmasını diliyoruz. Ve tabii Asi Baran’ın da… ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir