Asıl kriz sebebi: Truva atı… Gültekin Uysal’ın arkasında kim var

Çocuklar, biliyorum yine yazdıklarım bazılarını kızdıracak. Ne yapayım dayanamadım artık, Sayın Meral Akşener gibi toplantıda bağıracak halim yok, ancak kalem oynatabilirim…

Bunca yaşantımda gördüğüm şudur, bazı siyasi figürlerin hangi güçle bir yerde olduğuna hep şaşırdım!

Sayın Akşener’in kısa bir öfke nöbeti geçirmesine sebep olan Demokrat Parti genel başkanı Gültekin Uysal’dan bahsediyorum.

Öğrendiğime göre; 6’ı Masa’nın malum 12’inci maddenin yazılmasına muhalif eden ilk isin Sayın Gültekin Uysal oluyor. Sonra Sayın Ali Babacan, Gültekin Uysal’ın sözlerine destek çıkıyor…

Çocuklar gelin hep birlikte düşünelim; Sayın İmamoğlu ve Sayın Yavaş’ın cumhurbaşkanı yardımcısı yapılması teklifine Sayın Gültekin Uysal neden karşı çıktı?

Soruyu şöyle açayım; minicik bir partinin genel başkanı, Masa’nın iki büyük partisi CHP ve İyip’in kabul ettiği İmamoğlu-Yavaş neden karşı çıktı?

Hiç kimse beni Sayın Gültekin Uysal’ın bunu kendi inisiyatifi ile yaptığına inandıramaz! Gültekin Uysal’a “sufle” veren kim? Toplantıdan önce Masa’ya bu konuyu getirmesini Gültekin Uysal’ın kulağına “fısıldayan” kim?

Sayın Kılıçdaroğlu ile Sayın Akşener iki belediye başkanı üzerinde anlaşmışsa, kim Sayın Gültekin Uysal’a çıkış yapmasını istedi?

GÜLTEKİN UYSAL KİM

Sayın Akşener, Masa’daki parti sayısını artırmak için Atatürkçü Bağımsız Türkiye Partisi ve lideri Sayın Hüseyin Baş’ın davet edilmesini istedi. Reddedildi.

Sayın Gültekin Uysal’ı masaya davet edenler Sayın Hüseyin Baş’ı neden istemedi?

Çocuklar hadi, Temel Bey’i anlarım köklü partinin genel başkanı…

Çocuklar hadi, Babacan ve Davutoğlu’nu anlarım AK Parti’nin ağır topları…

Ya Gültekin Uysal kim çocuklar?

Çocuklar komplo teorilerini sevmem; Sayın Gültekin Uysal’ın partisinin önceki genel başkanları Mehmet Ağar ya da Süleyman Soylu ilişkisinden bahsedecek değilim. Her ne kadar Sayın Gültekin Uysal, Sayın Mehmet Ağar için, parti genel başkan yardımcısı Prof. Dr. Timur Gürgen’in burnunu kıracak kadar taraf olsa da bu isimler ile ne derece ilişki sürdürüyor, bilmiyorum.

Çocuklar eklemeliyim; soyadına hiç yakışmayacak kadar sert mizaca sahip Sayın Gültekin Uysal, Ümit Özdağ ile polemiğinde şu sözleri yazdı biliyorsunuz:

-“Çocukluğunda tecavüze uğramış çocuk psikolojisi ile bir ömür boyu alnından, aklından ve ruhundan silemeyeceğin ‘bir darbecinin çocuğu olma’ travması ve insiyakla zaman zaman Demokrat Parti ve şahsıma iftiralar atıyorsun…”

Geçelim çocuklar…

HANGİ OKULLARDAN MEZUN

Demokrat Parti’nin kadrolarına hangi dini cemaatlerin hâkim olduğu ayrı konu…

Sorunun yanıtını merak edenler Sayın Gültekin Uysal’ın, İlim ve Fazilet Vakfı’nın Üsküdar’daki okulundan mezun olmasını araştırsın…ABD günlerini araştırsın…

Ay bu ihtiyarlık çenem düştü çocuklar, toparlayayım artık:

Sayın Gültekin Uysal Afyonkarahisar il başkanı iken, 6 Mayıs 2012 tarihinde partinin genel başkanı oluverdi! Vallahi bu da ayrı konu çocuklar…

Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleyecek olması ve hatta İhsanoğlu’na jest olarak kendilerine ait olan Celâl Bayar Köşkü’nü çalışma ofisi olarak sunmaları da ayrı konu…

Konu Köşk’ten açıldı da hatırladım; FETÖ sebebiyle hapiste olan Boydak’ların partiye mobilya bağışı yaptıklarına hiç girmeyeyim, dava süreci sanırım sürüyor…

AKŞENER’E İHANET

Sonuca gelirsem çocuklar…

İyi Parti listesinden 2018’de milletvekili seçilen Gültekin Uysal’ın, Sayın Akşener’in “iki başkan yardımcısı” fikrine Masa’da hararetle karşı çıkmasının sebebini benim dışımda kimse merak etmiyor mu çocuklar?

Gerçekten merak ediyorum; Afyon’dan birinci sırayı veren Sayın Akşener’e Gültekin Uysal’ın tavır koymasını kimse neden merak etmiyor?

Partisinin oyunu yüzde 5,41’den (2007) yüzde 0,14 (2015) düşüren Sayın Uysal’ın 6’li Masa’daki gücünü kimden alıyor, merak ediyorum. Ama biliyorum ki, Sayın Akşener’e meydan okuyorsa arkasındaki gücüne çok güveniyor…

Peki çocuklar sormayayım mı; Sayın Gültekin Uysal kimin “Truva Atı”?

Hürrem Elmasçı

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir